Gazeta Mławska

Piątek, 25 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Szreńsk chce odzyskać prawa miejskie

01.02.2019 21:18:09

Rada Gminy Szreńsk 29 stycznia podjęła uchwały, które rozpoczynają procedurę odzyskiwania dla tej starej miejscowości praw miejskich. Wśród radnych nie było pełnej zgody co do tego, czy warto się o to starać. Jednak większość była „za”.
Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Mówiński wstrzymał się od głosu. W rozmowie z nami przyznaje, że dlatego, iż ze względów osobistych nie był „na bieżąco w temacie”. - Poza tym, jak się zorientowałem, w naszej społeczności zdania są podzielone. Wielu pyta, „co byśmy z tego mieli”. Nie brakuje i takich, którzy się obawiają, że moglibyśmy stracić szanse na dotacje z programów unijnych. Tak czy inaczej, sami mieszkańcy zadecydują – podkreśla przewodniczący. Mieszkańcy wyrażą swoje zdanie w trakcie konsultacji społecznych. Ich wyniki wraz z innymi dokumentami trafią (za pośrednictwem wojewody) do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a stamtąd na forum Rady Ministrów. Rząd - do 31 lipca każdego roku - ostatecznie decyduje, czy dana wieś staje się miastem. K.J. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 5 lutego.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz