Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kontekst. Wpadki, wypadki i upadki

29.10.2018 08:30:00

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wyborach, a już nasza elita polityczna dostarcza nam nowych wrażeń. W tej materii zawsze można liczyć na prezydenta. Rzadko zdarza się jakieś publiczne wystąpienie czy spotkanie, na którym Andrzej Duda nie wprawiłby w podziw Polaków, cały naród. A jak jest gdzieś poza granicami kraju – to całą Europę.

Tak też było, gdy prezydent Duda pojechał do Berlina i wygłosił wykład na Forum Polsko-Niemieckim. Dał się poznać jako polityk o szerokich horyzontach, przenikliwy analityk, Europejczyk. Szukając odpowiedzi na pytanie o przyczyny brexitu (które to najpierw sam sobie postawił), błysnął tezą, że taka decyzja Brytyjczyków była spowodowana zaprzestaniem produkcji tradycyjnych żarówek na rzecz energooszczędnych (w domyśle droższych). To miało wpłynąć na ogólne zniechęcenie i brak poparcia dla UE na Wyspach Brytyjskich.
Na tej podstawie nasz prezydent wysnuwa wnioski, że cała Unia Europejska jest w kryzysie.

RM

Cały tekst - w jutrzejszym wydaniu Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz