Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Jak głosować, żeby głos był ważny

20.10.2018 15:00:00

W najbliższą niedzielę, 21 października, w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00. Idąc do siedziby swojej głosować obwodowej komisji wyborczej koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, który potwierdza naszą tożsamość.

W lokalu wyborczym (który najczęściej mieści się w szkole lub urzędzie gminy), po okazaniu dowodu osobistego, otrzymamy cztery karty do głosowania. Na jednej będą wypisani kandydaci ubiegający się o urząd wójta (burmistrza, prezydenta miasta), na drugiej - kandydaci na radnych gminnych, na trzeciej – listy z kandydatami na radnych powiatowych, na czwartej – listy z kandydatami na radnych do Sejmiku (w naszym przypadku Województwa Mazowieckiego).

Najmniej nazwisk będzie na kartach z nazwiskami kandydatów na wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), najwięcej – na kartach z kandydatami na radnych wojewódzkich.

Po otrzymaniu kart należy odnaleźć nazwisko kandydata na którego chcemy zagłosować i w kratce obok nazwiska postawić znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się wewnątrz kratki).

Uwaga: na każdej karcie można postawić tylko jeden „X”. Jeśli wskażemy więcej kandydatów, nasz głos będzie nieważny.

Nazwiska kandydatów na wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) i rannych gminnych w okręgach jednomandatowych, będą ułożone alfabetycznie.

W okręgach wielomandatowych (w wyborach do rad gmin większych miast i powiatów oraz sejmików wojewódzkich), najpierw znajdują się listy dużych, ogólnopolskich partii i komitetów (ich numery poprzez losowanie przydzieliła Państwowa Komisja Wyborcza). Za nimi znajdują się listy z kandydatami wystawionymi przez lokalne komitety wyborcze.

KK

 

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS