Gazeta Mławska

Czwartek, 28 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kandydaci na burmistrza w sądzie

11.10.2018 11:25:24

Temida przyznała rację Kowalewskiemu Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Płocku w sprawie, którą starający się o reelekcję burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski w trybie wyborczym wytoczył swemu rywalowi w walce o to stanowisko Marcinowi Burchackiemu. Drugi z nich został zobowiązany do opublikowania w prasie sprostowania i wpłaty 500 zł na konto mławskiego stowarzyszenia społecznego.
O co poszło? Otóż Marcin Burchacki w wywiadzie dla „Nowego Kuriera Mławskiego” podał, że w ostatnich czterech latach mławski ratusz pozyskał z programów unijnych 8 mln zł, podczas gdy np. Ciechanów 82 mln zł. Urzędujący burmistrz zarzucił mu rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Według Kowalewskiego kierowany przez niego urząd zdobył w tym czasie 21,5 mln zł z funduszy UE. SO w Płocku, opierając się na dokumentach dostarczonych przez ratusz, przyznał rację burmistrzowi Kowalewskiemu, aczkolwiek, jak zauważył, nie wszystkie przyznane środki już zostały wykorzystane. Sąd Apelacyjny odrzucił zażalenie Marcina Burchackiego. Zakazał mu rozpowszechniania wiadomości, że miasto pozyskało 8 mln zł z programów unijnych bez jednoczesnego wyjaśniania, że chodzi o pieniądze, które „realnie wpłynęły” do kasy samorządowej. Sprostowanie powinno być opublikowane w gazecie, która zamieściła rzeczony wywiad – na białym tle, czcionka 14. Sąd nie uwzględnił żądania Kowalewskiego, aby Burchacki podał do widomości, że miasto pozyskało owe 21,5 mln zł. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz