Gazeta Mławska

Środa, 27 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Mieszkańcy chcą przebudowy ulicy i pasu nad Seraczem

08.10.2018 08:30:47

Na zebraniu mieszkańców osiedla nr 4 w Mławie z władzami miasta zgłoszono dwa wnioski do tworzonego budżetu na 2019 r. Chodzi m.in. o przebudowę ul. Powstańców Wielkopolskich.
Ta ulica miałaby być przebudowana wraz z przesunięciem osi jezdni, w celu poszerzenia chodnika – taki wniosek w imieniu mieszkańców złożył przewodniczący osiedlowej rady Mirosław Dąbrowski. Burmistrz w odpowiedzi podkreślił, że ta inicjatywa jest w trakcie realizacji, wymaga jednak doprecyzowania projektu, w tym jednomyślności zainteresowanych mieszkańców. - Informowałem już, że rozpoczniemy inwestycje od ul. Dudzińskiego do ul. Kopernika i tam trwają już prace. Proszę jednak o cierpliwość, ponieważ przy tego typu inwestycjach potrzebna jest obopólna zgoda. Ul. Powstańców Wielkopolskich wraz z przyległymi ulicami jest projektowana, są na to fundusze. Postanowiliśmy wykonać to kompleksowo i tu pojawił się problem, ponieważ rozmawiałem o tej kwestii z zainteresowanymi mieszkańcami i nie są oni zdecydowani, czy oś jezdni przesunąć, czy też nie. W związku z tym przekażcie państwo nieobecnym dziś mieszkańcom, aby zastanowili się nad tym wspólnie, ponieważ do was powinna należeć ostateczna decyzja – tłumaczył Sławomir Kowalewski. Jeden z obecnych na zebraniu mieszkańców przypomniał o potrzebie budowy ciągu pieszo-jezdnego nad rzeką Seracz. - Ciąg nad Seraczem jest bardzo ważny i chcemy go wykonać, zarówno ten na odcinku od ul. Dudzińskiego do ul. Kopernika, jak i ten, o którym pan wspomniał, czyli od ul. Torfa-Załęskiego do ul. Nowoleśnej. Wykonanie tego projektu z pewnością poprawi bezpieczeństwo, estetykę i komfort życia mieszkańców – zaznaczył burmistrz. S.P.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz