Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kłopoty z budową kanalizacji

05.10.2018 11:40:45

Na koniec września miał być sfinalizowany kolejny etap budowy kanalizacji w Mławie, obejmujący 10 ulic na Wólce. Plany jednak „legły w gruzach”, ponieważ wykonawca zakwestionował dokumentację na tę część inwestycji. Ratusz przesunął ją na przyszły rok.
Problem z dokumentacją? Wykonawca, Wiesław Kuczalski twierdzi, że opóźnienia i niedotrzymanie terminu zakończenia, to efekt źle przygotowanej dokumentacji przez Urząd Miasta. Chodzi o ul. Al. Piłsudskiego, przy jej skrzyżowaniu z ul. Graniczną. Tutaj trzeba położyć pod powierzchnią kilkunastometrową rurę. - Na papierze można narysować wszystko, ale potem wychodzą różne „kwiatki” w trakcie robót. W projekcie założono, że niezbędna rura ma być zamontowana metodą przeciskową, czyli bez naruszania nawierzchni ulicy. To nie jest możliwe do wykonania, przy takim zagęszczeniu budynków, z jakim mamy tam do czynienia – mówi W. Kuczalski. Zwrócił się więc do inwestora, czyli UM, o zmianę tej części projektu, aby mógł zrobić to metodą wykopową, czyli wykopaniem w poprzek ulicy głębokiego rowu. Aleja Piłsudskiego w mieście jest drogą wojewódzką, a więc jej zarządcą jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zarządca odmówił zgody na postulowane zmiany, uzasadniając to m.in. tym, że jest to ulica o bardzo dużym natężeniu ruchu i podtrzymał wcześniejszą zgodę na metodę przeciskową, uważając, że jest ona możliwa do zastosowania w tym miejscu. W.D.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS