Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ponad pół tysiąca kandydatów

05.10.2018 08:39:47

Najtrudniej jest zdobyć mandat w Radzie Miasta i Radzie Powiatu: statystyczna szansa wynosi jak 1:6. O wiele łatwiej jest wywalczyć miejsce w radach gmin wiejskich. Więcej, w tych wspólnotach 20 kandydatów już ma mandaty w kieszeni. Szampana mogą już otwierać także dotychczasowi wójtowie gmin Strzegowo i Stupsk – Wiesław Zalewski i Jacek Świderski – którzy w staraniach o reelekcją nie mają rywali.
We wszystkich radach w Mławskiem do obsadzenia jest w sumie 175 mandatów. Ubiega się o nie 510 kandydatów. W radzie każdej z dziewięciu gmin wiejskich zasiada 15 osób. Oto liczby kandydatów: Stupsk – 25, Dzierzgowo – 31, Strzegowo – 32, Lipowiec Kościelny – 38, Szydłowo – 41, Radzanów – 42, Wieczfnia Kościelna – 52, Wiśniewo - 59, Szreńsk – 60. Dwadzieścioro z nich, w tym siedmioro z gminy Stupsk i sześcioro z gminy Strzegowo, to jedyni kandydaci w swoich okręgach. Można powiedzieć, że są już radnymi-elektami. W Radzie Miasta jest do obsadzenia 21 krzeseł. Zgłoszono do nich 130 kandydatów. Ciekawostka: komitetu wyborczego nie utworzyła tu Platforma Obywatelska. K.J. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 9 października.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS