Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Niespodzianka w Wiśniewie: Trzej wójtowie kończą służbę

29.08.2018 10:45:32

Jan Warecki, Andrzej Wójcik i Zbigniew Kleniewski, wójtowie gmin Wieczfnia Kościelna, Radzanów i Wiśniewo, nie będą się ubiegać o reelekcję w zbliżających się wyborach samorządowych. Jeśli chodzi o tego ostatniego, to duża niespodzianka.

Pierwszy z nich (wójt od 26 lat) już na wiosnę br. oświadczył, że chce dotrwać na urzędzie do końca obecnej kadencji, a zaraz potem przejść  na emeryturę. Jak nam powiedział, z dużym wyprzedzeniem poinformował o tym mieszkańców dlatego, żeby mieli oni czas na znalezienie  kandydatów na jego następców.

Andrzej Wójcik najwyraźniej zwlekał z podjęciem decyzji  do ostatniej chwili. – Wójtem  gminy Radzanów jestem od 20 lat. Doszedłem do wniosku, iż to wystarczy, zwłaszcza że mam już uprawnienia emerytalne. Nie była to łatwa decyzja, ale  ten moment kiedyś musiał nadejść. Mam nadzieję, że osoba, która obejmie  po mnie stanowisko, będzie aktywnie pracować dla dobra społeczeństwa  naszej gminy – tłumaczy. Pytany przez nas, czy wychował sobie następcę, odpowiada, że to się okaże po wyborach.

Zbigniew Kleniewski jest znacznie młodszy od swoich kolegów Wareckiego i Wójcika, choć  funkcję wójta gminy Wiśniewo sprawuje już od 20 lat. Dlaczego  postanowił nie starać o przedłużenie mandatu?

Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 4 września.

autor: K.J.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz