Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Oni mają w nosie w… łosie

01.08.2018 23:15:12

Na krajowej „siódemce”, na przebiegających przez las odcinkach między Żurominkiem a Dalnią oraz między Mdzewem a Strzegowem, stoją znaki ostrzegawcze oznaczone symbolem A-18B: „Uwaga, dzikie zwierzęta!”. Niestety, na ogół kierowcy je lekceważą.
Tutaj żyje stado łosi, liczące – zdaniem mieszkańców okolicznych wsi – jakieś 20 sztuk. Na tych fragmentach trasy już kilkakrotnie dochodziło do starcia tych zwierzaków z samochodami. Jeden z kierowców auta wręcz cudem uniknął śmierci. Te wypadki nagłośniły – ku przestrodze – media, w szczególności „Tygodnik Ciechanowski” i jego mutacja „Tygodnik Gazeta Mławska”. Jak tłumaczył nam w wywiadzie Jacek Szlachta, leśniczy z pobliskiego Dunaju: „Łoś jest masywnym zwierzęciem, zderzenie z nim może prowadzić do tragicznych skutków. Na jego zachowanie wpływa to, że nie ma on naturalnych wrogów. Nie reaguje na samochody, nie bardzo boi się ludzi, często wychodzi na drogi”. Słowem, trzeba uważać. K.J. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 7 sierpnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS