Gazeta Mławska

Poniedziałek, 28 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. M. Przybyszewski
fot. M. Przybyszewski

Struś nie chowa głowy w piasek

11.08.2017 14:00:00

Rozmowa z Longinem Kędzierskim z Szydłowa, rolnikiem i hodowcą strusi

 
* Wśród mieszkańców gminy Szydłowo znany jest pan z hodowli strusi – dużych nielotów z Czarnego Lądu. Co pana skłoniło do podjęcia się hodowania tak mało znanych w naszym kraju ptaków?
- Zaczęło się to w 1996 r. Zobaczyłem w telewizji program o hodowcy, który sprowadził sobie strusie. Pomyślałem, że też mógłbym spróbować. Rozmawiałem o tym z zaprzyjaźnionym weterynarzem i wspólnie pojechaliśmy do Garczyna, gdzie mieszkał ów hodowca, aby zobaczyć, jak wygląda to w praktyce. Pojechałem, zobaczyłem i postanowiłem, że kupię 10 sztuk, które dotarły do mnie po roku. Tak się zaczęła moja hodowla. Dorobiłem się podstawowego stada reprodukcyjnego, czyli 30 sztuk strusi, z których wylęgło się 300-400. Połowę z nich odchowywałem na mięso, resztę sprzedawałem do dalszych hodowli.

 MP

 Cały wywiad w najbliższym numerze Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS