Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KK
fot. KK

Za bardzo dobre oceny i wzorowe zachowanie: Wręczono stypendia premiera

23.11.2016 07:57:26

W czwartek, 17 listopada, w reprezentacyjnych pomieszczeniach Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów o przyznaniu w roku szkolnym 2016/2017 stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

Otrzymało je  44 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego.


Dwie szkoły nie wytypowały swoich kandydatów, ponieważ nie było w nich uczniów spełniających wymagane kryteria.

Wśród nagrodzonych dwie trzecie stanowią dziewczyny, a tylko jedną trzecią chłopcy. 8 z nich stypendia otrzymało już po raz drugi.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są corocznie od 1998 r. Może je zdobyć tylko jeden uczeń z danej szkoły, który w roku poprzedzającym jego przyznanie musi osiągnąć bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie nie może być niższa niż 4,75) i mieć ocenę wzorową lub wyróżniającą ze sprawowania. Oznacza to, że wyróżnieni uczniowie na ten sukces zapracowali w roku szkolnym 2015/2016.

Cała relacja w TGM z 22 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz