Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. w.p.
fot. w.p.

Rumoka: Z maczetami na barszcz Sosnowskiego

14.06.2016 08:15:14

Pierwsza wycinka skupisk barszczu Sosnowskiego w Rumoce (gm. Lipowiec Kościelny) nastąpiła jesienią 2015 r. Obecnie trwa kolejna. – To o miesiąc za późno – mówią mieszkańcy. – Zaczął już kwitnąć, a niebawem wysypią się z niego nasiona. Najokazalsze okazy mają po kilka metrów.

Od 8 czerwca br. dwaj pracownicy z maczetami w dłoniach oczyszczają  rowy przy drodze wiodącej na stawy rybne i wzdłuż karagany okalającej niegdyś posiadłość właściciela ziemskiego Tadeusza Rudowskiego - łącznie kilkaset metrów. – Spalinowa kosa, a nawet ręczna,  na niewiele tu się zda – orzekają zgodnie Krzysztof Kamiński i Kazimierz Stańczak. – Niektóre łodygi są już grubsze od przedramienia dorosłego mężczyzny. A że jest toksyczny,  to o tym przekonaliśmy się wczoraj po powrocie z pracy. Całe twarze mieliśmy czerwone i wypryski na rękach aż po łokcie.

Cały artykuł w papierowym wydaniu TGM

autor: w.p.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS