Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. TVP Warszawa
fot. TVP Warszawa

Novago kontra były wicestarosta i radny

12.05.2016 08:15:36

Spółka Novago pozwała byłego wicestarostę mławskiego i byłego radnego gminy Wiśniewo, Zbigniewa Markiewicza, o naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o wypowiedź, której udzielił on w programie telewizyjnym „Interwencje Jolanty Erol”. Sprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Płocku.


Program został wyemitowany 20 listopada 2014 roku. Prowadząca go dziennikarka spotkała się z mieszkańcami Miączyna Dużego w gminie Szreńsk, którzy byli przeciwni powstaniu nowej inwestycji Novago (wtedy jeszcze spółka nazywała się USKOM). Firma zaczynała właśnie w ich miejscowości budowę zakładu gospodarowania odpadami.
Zbigniew Markiewicz wystąpił przed kamerami, opowiadając się po stronie protestujących. Były wicestarosta, radny oraz kandydat na wójta Wiśniewo w wyborach samorządowych 16 listopada 2014 roku mieszka w Kowalewie, niedaleko innego zakładu tej spółki, zlokalizowanego w Kosinach Bartosowych i - jak podkreśla - odczuwa jego uciążliwości.

Cały artykuł w papierowym wydaniu TGM

autor: UA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz