Gazeta Mławska

Sobota, 30 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

WIECZFNIA KOŚCIELNA

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Połowiczny finał głośnej sprawy rolnika z Kulan

18.01.2016 21:19:34

Łódzki komornik, który bezpodstawnie zabrał ciągnik rolniczy Radosławowi Zarembie z Kulan (gm. Wieczfnia Kościelna), wypłacił mu odszkodowanie i dzięki temu kupił on sobie nowy traktor. Przekazanie maszyny odbyło się na podwórku gospodarza w obecności kamer kilku telewizji. Ale to nie kończy sprawy.

Odbiła się ona głośnym echem w całym kraju. Była tematem wielu programów radiowych i telewizyjnych oraz artykułów prasowych.


- Trzeba jasno powiedzieć, że komornik w bandycki sposób zabrał ciągnik panu Radkowi. Dziś  otrzymuje on niezbędną w pracy maszynę, doszliśmy więc do szczęśliwego finału. Ale to  wcale nie koniec sprawy.  Okazuje się, że było wiele innych nieprawidłowych  egzekucji. Sama złożyłam do prokuratury 11 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez komorników. Nie odpuścimy. Będziemy walczyć, aby ci, którzy stracili mienie, dostali odszkodowanie, a ci,  którzy skrzywdzili, ponieśli karę – zadeklarowała Lidia Staroń.   Jest niezależną senator, w poprzedniej kadencji była posłanką Platformy Obywatelskiej.

Więcej na ten temat piszemy w papierowym wydaniu TGM z 19 stycznia

autor: K.J.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS