Gazeta Mławska

Sobota, 30 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

WIECZFNIA KOŚCIELNA

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Priorytet: oczyszczalnia i kanalizacja

06.01.2016 09:24:02

Milion złotych przeznaczono w tegorocznym budżecie gminy Wieczfnia Kościelna na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej. - Na tyle nas stać – tłumaczył wójt Jan Warecki.

Oczywiście nie jest to kwota wystarczająca. Mają ją uzupełnić dotacja unijna i pożyczka na preferencyjnych warunkach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz zapewne nadwyżka budżetowa z 2015 r.
Tak czy owak, plan zakłada zbudowanie do końca przyszłego roku oczyszczalni ścieków w Wieczfni - Kolonii oraz sieci kanalizacyjnej dla tej miejscowości i Wieczfni Kościelnej. Byłby to pierwszy etap realizacji szerszego przedsięwzięcia pod nazwą „Ochrona wód dorzecza Orzyca poprzez uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowościach: Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia – Kolonia, Kuklin, Windyki, Grzybowo”. To główne zadanie inwestycyjne na całą bieżącą kadencję. Pochłonie wiele milionów złotych.

Cały artykuł w papierowym wydaniu TGM z 5 stycznia

autor: kj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS