Gazeta Mławska

Piątek, 25 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Po tragedii pod Sławogórą: Zarzut dla kombajnisty

02.08.2013 13:40:00

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym (art. 177 par. 2 kodeksu karnego) – usłyszał 49 -letni mieszkaniec Pawłowa (gm. Szydłowo), kierowca kombajnu, w którego uderzył daewoo lanos. Zginęły trzy osoby. Podejrzanemu (wobec niego zastosowano dozór policyjny) grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

 

Przypomnijmy. W niedzielę, 28 lipca, tuż przed dziesiątą wieczór na drodze powiatowej pod Sławogórą Nową (gm. Szydłowo) z kombajnem zbożowym czołowo zderzył się lanos. Auto wręcz wbiło się w heder, przyrząd tnący maszyny. Na miejscu zmarli wszystkie trzy osoby znajdujące się w samochodzie: mężczyźni wieku 51, 28 i 24 lat. Wszyscy byli mieszkańcami Mławy.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Odpowiedź na to pytanie powinno przynieść śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Mławie.

- Już przesłuchaliśmy świadków. Zarządziliśmy szczegółowe oględziny obu pojazdów, a zwłaszcza kombajnu. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności i przyczyn tego wypadku – poinformował nas prokurator Janusz Marcysiak.

Podtrzymał to, co mówił nam tydzień temu. Otóż na drodze publicznej ów heder powinien być prowadzony z tyłu kombajnu, a nie – jak w tym przypadku – z jego przodu. Śledczy mają też zastrzeżenia do oświetlenia maszyny żniwnej i jej sygnalizacji .

autor: kj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz