Gazeta Mławska

Piątek, 25 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. w.p.
fot. w.p.

Szydłowo: „Nie” dla podwyżek cen wody i elektrowni wiatrowych

24.06.2013 16:15:00

Rada nie zaakceptowała nowych cen wody, udzieliła absolutorium wójtowi, a potem zajęła się sprawami budowy elektrowni wiatrowych i… palenia opon.

W bieżącym roku Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie postanowił podnieść cenę wody o pięć groszy netto za 1 m3. Jego wicedyrektor Jerzy Rakowski przedstawił kalkulację finansową, zaznaczając, iż podwyżka jest niewielka, poniżej inflacji. – W biegłym roku cena 1m3 wynosiła 2,45 zł brutto, w tym 2,51 zł – mówił. – Oznacza to, że przy średnim zużyciu trzech metrów sześciennych wody miesięcznie na osobę daje to w rodzinie kilkuosobowej zwyżkę wydatków o kilkadziesiąt groszy. Po tych wyjaśnieniach radni dopytywali jeszcze o szczegóły i nawet zgadzali się z referentem, ale z jakichś, tylko sobie znanych powodów, w głosowaniu opowiedzieli się przeciw uchwale, tzn. nie zaakceptowali podwyżki. Na niewiele się to zda, bo i tak z mocy prawa po trzech miesiącach nowe ceny wody wejdą w życie.

"TGM" nr 26 z 25 czerwca 2013 r.

autor: w.p.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz