Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

WIECZFNIA KOŚCIELNA

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Próbowali okraść seniorów

21.02.2013 11:38:00

Mławska policja apeluje do starszych mieszkańców powiatu o nie wpuszczanie do domu obcych osób i zamykanie drzwi wejściowych. W lutym doszło do dwóch przypadków wtargnięcia do mieszkań nieznanych kobiet, które pod pozorem sprzedaży tkanin prawdopodobnie próbowały okraść seniora.

 Do pierwszego ze zdarzeń doszło 6 lutego, w godz. od 14:00 do 15:00 w Dobrej Woli, gm. Lipowiec Kościelny. Trzy kobiety narodowości romskiej próbowały okraść starsze małżeństwo. Zostały jednak spłoszone przez sąsiadkę seniorów. 12 lutego doszło do podobnej sytuacji w miejscowości Windyki, gm. Wieczfnia Kościelna. Około godziny 9:00 rano do domu samotnie mieszkającej 79- latki weszły trzy Romki oferujące koc na sprzedaż. Prosiły również o uzupełnienie wody w butelce. Przed domem seniorki na trzy kobiety czekał zaparkowany samochód osobowy z dwoma mężczyznami w środku. Zaniepokojony sąsiad starszej pani postanowił sprawdzić co się dzieje. Nieproszeni goście na jego widok wycofali się z domu i odjechali. Sąsiad powiadomił o zdarzeniu policję. Podejrzani  przybysze tak się spieszyli do wyjścia, że w domu seniorki pozostawili czarną torbę podróżną. Po swoją zgubę nie wrócili i nic nie wskazuje na to by chcieli ją odebrać od dzielnicowego.

W obu przypadkach podejrzani obcy odjechali  z pustymi rękoma. Czujni i ostrożni sąsiedzi wyratowali seniorów z opresji. W przypadku pojawienia się w okolicy obcych, podejrzanie zachowujących się osób, które próbują wejść do domu lub mieszkania,  należy niezwłocznie powiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

autor: IP - KPP Mława

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS