Gazeta Mławska

Środa, 19 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Walka o powiat

  dziś 09:14:02

  Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja o 19 miejsc w Radzie Powiatu Mławskiego. Ubiega się o nie 121 kandydatów z pięciu ugrupowań. Znamienne: nie ma wśród nich komitetu Platformy Obywatelskiej, największej partii opozycyjnej. Na listach oprócz „starych wyjadaczy” widzimy nowe twarze.

  Czytaj dalej

 • Uczcili pamięć Sybiraków


  dziś 09:12:54

  17 września, w 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, mławianie uczcili pamięć Polaków zamordowanych w czasach stalinizmu.

  Czytaj dalej

 • Odszedł znany mławianin

  dziś 09:09:56

  W kościele św. Wawrzyńca w Mławie i na otaczającym go cmentarzu odbył się pogrzeb Stanisława Świercza, żołnierza Armii Krajowej, Narodowych Sil Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia, społecznika, kronikarza i historyka niepodległościowego podziemia na Mazowszu. Żył 93 lata.

  Czytaj dalej

 • Drużyna Burchackiego


  wczoraj 08:14:52

  Polskie Stronnictwo Ludowe wystawia do Rady Miasta komplet kandydatów.

  Czytaj dalej

 • Dwie zmiany w SP nr 7


  wczoraj 08:13:18

  Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie zmuszona jest pracować na dwie zmiany, podczas gdy w sąsiednich tego typu placówkach, oznaczonych numerami 2 i 3 (kończą w nich żywot gimnazja), jest sporu luzu. Skąd ta nierównowaga?

  Czytaj dalej

 • Aleja gotowa, dworzec i galeria w planie

  wczoraj 08:11:59

  W Mławie oficjalnie oddano do użytku aleję św. Wojciecha, patrona miasta. Poświęcił ją ks. dziek. Kazimierz Ziółkowski. Gratulacje nadesłał marszałek województwa Adam Struzik, list odczytał jego przedstawiciel Konrad Wojnarowski.

  Czytaj dalej

 • Wypadek pod Mławą

  15.09.2018 09:41:26

  Dwie osoby odniosły rany w wypadku, do którego doszło 13 września o ósmej rano na drodze wojewódzkiej między Turzą Małą a Mławą.

  Czytaj dalej

 • Laboratoria dla przyszłych elektroników


  13.09.2018 12:29:10

  Spółka LG Electronics Mlawa zrealizuje w miejscowym Zespole Szkół nr 3 im. Marszałka Jozefa Piłsudskiego projekt pn. „Program wsparcia dla odnowienia laboratorium elektronicznego”.

  Czytaj dalej