Gazeta Mławska

Czwartek, 23 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Dlaczego pomidor jest czerwony?


  dziś 09:36:17

  Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Tutaj bowiem na dwa dni zawitał Naukobus – ruchoma wystawa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oczywiście chodziło o popularyzowanie wśród najmłodszych pokoleń wiedzy z zakresu dyscyplin matematyczno-przyrodniczych, szczególnie z fizyki.

  Czytaj dalej

 • Wydział komunikacji w nowej siedzibie


  wczoraj 17:04:26

  Klienci powinni być zadowoleni Od kilku dni wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Mławie funkcjonuje w nowej siedzibie. W efekcie zdecydowanie poprawiły się warunki pracy urzędników, a przede wszystkim obsługi interesantów. W starym, ciasnym lokalu często dochodziło do nieporozumień między obu stronami.

  Czytaj dalej

 • Milionerów nie brakuje


  przedwczoraj 08:05:36

  Rozmowa z Przemysławem Stolarskim, naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Dlaczego tam chodziłeś/łaś?

  przedwczoraj 08:03:51

  Płocka kuria ujawniła ma swej stronie internetowej prywatne listy Marka Lisińskiego. Bo powiedział mediom, że diecezja nie pomogła mu w żaden sposób.

  Czytaj dalej

 • Śmietnik w miejscu pamięci narodowej


  przedwczoraj 07:58:57

  Mnóstwo butelek po alkoholu i innych śmieci zalega we wnętrzu betonowego schronu bojowego na „pozycji mławskiej” z września 1939 roku. Szokujący widok, to wręcz profanacja miejsca narodowej pamięci.

  Czytaj dalej

 • Rewitalizacja zakończona

  przedwczoraj 07:55:10

  Po trzykrotnym przekładaniu terminu 13 maja zakończono rewitalizację placu przy handlowcu w Mławie, zamkniętego ulicami Chrobrego, 3 Maja, Żeromskiego i Żwirki.

  Czytaj dalej

 • Noc nie tylko w muzeum


  20.05.2019 09:55:32

  Jak to było w PRL Niemałym zainteresowaniem cieszyła się Noc Muzeów w Mławie. Do tej ogólnopolskiej kampanii włączyły się nie tylko placówki kultury.

  Czytaj dalej

 • Wystawa w MZZ „Hasior” spod Iławy


  20.05.2019 09:53:55

  Rafał Szulc mówi, że inspiruje się twórczością Zdzisława Beksińskiego. Jego rzeźby w metalu, których wystawę akurat otwarto w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, jednak wyraźnie nawiązują do prac Władysława Hasiora.

  Czytaj dalej