Gazeta Mławska

Czwartek, 21 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
 • Nie! – wykluczeniu społecznemu

  24.02.2015 12:53:13

  Jeżeli w radzie pedagogicznej, w której z reguły dominują kobiety, jest jeden mężczyzna, to właśnie on zostaje dyrektorem, nawet jeśli jest wuefistą. Bo szklane ruchome schody preferują męskość – podkreśliła z naciskiem prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, na konferencji „Szkoła bez dyskryminacji – bezpieczna szkoła”, zorganizowanej przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie we współpracy z miejscową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i ciechanowską delegaturą Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Prezydent Komorowski w PWSZ

  17.10.2013 14:16:38

  W czwartek 17 października przez kilka godzin – na zaproszenie rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - gościł w tej uczelni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Celem wizyty była był udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego tej największej w naszym regionie uczelni publicznej.

  Czytaj dalej

 • Matura po poprawkach

  13.10.2013 11:28:43

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie zdali matury w pierwszym terminie z jednego przedmiotu, 27 sierpnia br. mieli możliwość poprawki. W połowie września Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki.

  Czytaj dalej