Gazeta Mławska

Piątek, 06 grudnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Miliony na podręczniki


  03.08.2015 11:12:28

  Do 7 września w szkołach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i przyborów szkolnych. O pomoc mogą ubiegać się rodzice uczniów klas III szkół podstawowych oraz klas IV technikum, jak również rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej na tegoroczny program „Wyprawka szkolna” przeznaczyło 51 mln zł.

  Czytaj dalej

 • Nie! – wykluczeniu społecznemu

  24.02.2015 12:53:13

  Jeżeli w radzie pedagogicznej, w której z reguły dominują kobiety, jest jeden mężczyzna, to właśnie on zostaje dyrektorem, nawet jeśli jest wuefistą. Bo szklane ruchome schody preferują męskość – podkreśliła z naciskiem prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, na konferencji „Szkoła bez dyskryminacji – bezpieczna szkoła”, zorganizowanej przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie we współpracy z miejscową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i ciechanowską delegaturą Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Prezydent Komorowski w PWSZ

  17.10.2013 14:16:38

  W czwartek 17 października przez kilka godzin – na zaproszenie rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - gościł w tej uczelni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Celem wizyty była był udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego tej największej w naszym regionie uczelni publicznej.

  Czytaj dalej

 • Matura po poprawkach

  13.10.2013 11:28:43

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie zdali matury w pierwszym terminie z jednego przedmiotu, 27 sierpnia br. mieli możliwość poprawki. W połowie września Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS