Gazeta Mławska

Czwartek, 21 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

datetime: 2019-03-21 08:30:20 (CET)
errornum: 1024
errortype: User Notice
errormsg: Smarty error: html_image: unable to find '/var/www/vhosts/gazeta-mlawska.pl/httpdocs/resources/image/aktualnosci/min/201803121216291.jpg'
scriptname: /var/www/vhosts/gazeta-mlawska.pl/httpdocs/engine/lib/smarty/Smarty.class.php
scriptlinenum: 1092
requesturl: /aktualnosc-4055-wilczyca__we_wnyku.html
requestbrowser: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Wystapil blad na stronie
fot. KPP Mława

Wilczyca we wnyku

12.03.2018 12:16:29

Mławscy policjanci we współpracy z lekarzem weterynarii oraz funkcjonariuszami lasów państwowych uwolnili zwierzę leśne. Wilk złapał się w rozłożone przez kłusownika, tzw. wnyki. Do zdarzenia doszło 10 marca, w kompleksie leśnym, gm. Radzanów.

Nieznany sprawca na terenie kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Radzanów, rozłożył wnyki w które złapał się wilk. Na miejscu policjanci wykonali czynności we współpracy z lekarzem weterynarii i funkcjonariuszami lasów państwowych. Schwytane zwierzę zostało oswobodzone z zastawionej pułapki i wypuszczone na wolność. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie. Kłusownictwo jest zjawiskiem, które czyni szkodę o bardzo wielorakich aspektach. Oprócz faktu, że jest przestępstwem i ma negatywny wpływ na gospodarkę łowiecką, należy pamiętać o tym, że zwierzęta schwytane we wnyki umierają w długim cierpieniu. Nielegalnie zaś zdobyte i nieprzebadane mięso może być przyczyną wielu chorób. Policjanci przestrzegają wszystkich amatorów nielegalnej dziczyzny! Strażnicy leśni i łowieccy wobec zjawiska kłusownictwa wspomagają się technicznymi środkami w postaci kamer oraz fotopułapek, które mogą rejestrować moment zakładania sideł czy wnyków, przejeżdżania samochodem po lesie i oddawania strzałów do zwierzyny. Wobec zaawansowanych technologii należy liczyć się z tym, że proceder ten nie pozostanie bezkarny.

KPP Mława

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz