Gazeta Mławska

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Tylko w polu biały krzyż…

11.09.2017 10:33:03

W lesie pomiędzy wioskami Młodynin, Tyszki-Bregendy i Olszewo-Chlebowo w powiecie mławskim, w pobliżu góry Czubatka na niewielkiej polanie stoi nagrobek otoczony żelaznym płotem.
Na tablicy wyryto nazwiska żołnierzy 79. Pułku Piechoty, którzy zginęli tu 4 września 1939 roku. Są to osoby mało znane, o których niewiele można dowiedzieć się nawet z internetu. Kiedy szukałem o nich wiadomości w wirtualnej przestrzeni, natknąłem się jedynie na krótkie wzmianki m.in. na stronie w języku angielskim, na której autor zamieścił listę polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Żołnierze, których nazwiska widnieją na nagrobku, odegrali znaczącą rolę w bitwie pod Mławą, będącej bardzo ważną częścią kampanii wrześniowej. Cofnijmy się w przeszłość o 78 lat, kiedy zaczął się jeden z największych koszmarów w dziejach ludzkości. M.P. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 12 września.

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Słynny siatkarz Giba w Radzanowie

    Fot. ZS w Radzanowie Zobacz galerie...

  • Koncert charytatywny dla Oskarka

    W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego. Zobacz galerie...

  • Dożynki w Drogiszce (gminy Strzegowo)

    Fot. Roman Nadaj Zobacz galerie...