Gazeta Mławska

Poniedziałek, 15 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Samorządy bogate i biedne

31.07.2017 18:41:26

Pismo samorządowe „Wspólnota” jak co roku sprawdziło kondycję polskich samorządów i opublikowało ranking zamożności województw, powiatów, miast oraz gmin.
Widoczną poprawę odnotował powiat ciechanowski i przasnyski, z kolei ostrołęcki, nowodworski i legionowski znalazły się w rankingu w ostatniej krajowej pięćdziesiątce. Sama Ostrołęka jednak uplasowała się w pierwszej dziesiątce na 48 polskich miast działających na prawach powiatu. Wśród miast powiatowych najbogatszy jest Nowy Dwór, Legionowo, Ciechanów i Płońsk, a najbiedniejsze Działdowo i Żuromin. Sprawdziliśmy również, jak wypadają gminy. Najbogatszą okazała się gmina wiejska Wieliszew. Biednieje Grudusk, a bogaci się Joniec. Gmina wiejska Ciechanów odnotowała najlepszy wynik od kilkunastu lat, mimo to nie znalazła się w pierwszej pięćsetce bogatych samorządów.

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Koncert charytatywny dla Oskarka

    W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego. Zobacz galerie...

  • Dożynki w Drogiszce (gminy Strzegowo)

    Fot. Roman Nadaj Zobacz galerie...

  • Europa w Ratowie

    Fot. K.J. Zobacz galerie...