Gazeta Mławska

Czwartek, 21 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Pomóżmy małej Martynce

11.07.2017 09:20:00

W sobotę, 22 lipca, podczas letniego festynu w Strzegowie odbędzie się licytacja fantów, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie półtorarocznej Martynki Truszczyńskiej z pobliskiego Mdzewka.

 Niezbędne są rzeczy, które można będzie wystawić pod młotek. Chodzi o wyroby rękodzieła artystycznego, dzieła sztuki, gadżety, przedmioty codziennego użytku itp. Fanty należy składać w strzegowskim Gminnym Ośrodku Kultury w dni powszechnie w godzinach 10 – 18. Bliższe informacje pod numerem telefonu: 23 679 40 89.
Martynka urodziła się z wadą zwaną himimelią łokciową. W jej lewej rączce nie ma kości łokciowej i stawu łokciowego, a kość promieniowa jest krótka i wygięta.
Jej rodzice, Marzena i Łukasz Truszczyńscy, czynią wszystko, aby ich córka zyskała sprawność ręki. Odwiedzili już niejedną placówkę służby zdrowia w Polsce. Jednak stuprocentową szansę daje tylko skomplikowana operacja w klinice zagranicznej. Potrzebne są na to pieniądze.
Byliśmy w domu państwa Truszczyńskich. Widzieliśmy, z jak ogromną troską i determinacją zabiegają o pomoc dla swego dziecka. Na Łukaszu - kierowcy w jed00nym z mławskich przedsiębiorstw - spoczywa obowiązek utrzymania rodziny. Marzena z konieczności zrezygnowała z pracy zawodowej, aby poświęcić się opiece nad córeczką.
(kj)

autor: kj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz