Gazeta Mławska

Czwartek, 24 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Dąbek, Krępa: Kurniki: kiedy to się to się zakończy?

13.06.2017 14:56:40

Postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę fermy w drobiu w Dąbku, w pobliżu Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (KOMR), rozpoczyna się od nowa, choć cała procedura trwa od 2012 roku.

Przypomnijmy. Samorządowe Kolegium Odwoławcze   w Ciechanowie nie uchyliło negatywnej decyzji wójta gminy Stupsk o środowiskowych uwarunkowaniach tego przedsięwzięcia, lecz wydało za niego decyzję  zastępczą, korzystną dla inwestora, otwierająca mu drogę do starania się o pozwolenie na budowę. Jednakże w decyzji SKO Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie dopatrzył się uchybień. Koniec końców sprawa wróciła do Urzędu Gminy
AO


Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ciechanowie  w całości uchyliło (po raz drugi) decyzję wójta  gminy Lipowiec Kościelny z 6 marca br.,  odmawiającą inwestorowi ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla budowy 24 kurników ściółkowych o  obsadzie początkowej 5.856 DJP i towarzyszącej im infrastruktury w Krępie. 
Wójt Jarosław Goschorski w uzasadnieniu  zarówno pierwszej, jak i drugiej  decyzji powołał się  na słuszny interes obywateli,  potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzi oraz zapewnie bezpieczeństwa powszechnego, dla którego budowa 24 kurników stanowi realne zagrożenie.  Teraz SKO znowu dopatrzyło się błędów w procedowaniu sprawy  i nakazało uzupełnić braki. Jednocześnie wydało postanowienie o umorzeniu postępowania  z odwołań dwóch podmiotów od tej decyzji wójta.
Jak w przypadku Dąbka, sprawa wróciła do pierwszej instancji.
w.p.


Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 13 czerwca

autor: AO, wp

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz