Gazeta Mławska

Czwartek, 24 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Zmarł Mariusz Bondarczuk

12.06.2017 09:00:00

11 czerwca po ciężkiej chorobie br.zmarł Mariusz Bondarczuk. To wielka strata dla Przasnysza. Odszedł znany w całym powiecie publicysta, społecznik, regionalista i działacz antykomunistycznej opozycji w PRL.

 Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu (matura 1966) i Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom 1971). Był sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu (1971-74), nauczycielem języka polskiego w szkołach średnich w Warszawie i w Przasnyszu, instruktorem w Centralnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Warszawie oraz w Miejskich Domach Kultury w Przasnyszu i Makowie Mazowieckim (1974-78). Następnie kierował radiowęzłem w zakładzie ZWAR w Przasnyszu (1978-1981) i był korespondentem pisma zakładowego "Wysokie Napięcia".
Redagował i tworzył czasopisma: "Solidarność Przasnyska", "Przasnyska Niezależna", a także "Gazeta Przasnyska".


Był inwigilowany przez SB. 13 grudnia 1981 r. został internowany w Iławie na okres 5 miesięcy.  W 1989 r. należał do pierwszego zespołu regionalnego dodatku "Gazety Wyborcze. Później był  korespondentem ostrołęckiego Radia Oko, współpracował z internetowym Radiem Przasnysz.

Swoje teksty publikował w prasie krajowej, regionalnej, m. in.  w "Tygodniku Ciechanowskim" i "Ostrołęckim" oraz  zagranicznej ("Nowy Dziennik" w  Nowym Jorku, "Nowiny-Kurier" w  Izraelu).

Do samego końca poruszał ważne tematy historyczne i społeczne o których pisał na swoim profilu na FB.
red.

autor: red.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz