Gazeta Mławska

Czwartek, 29 czerwca 2017

Aktualne i archiwalne wydania naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Zmarł Mariusz Bondarczuk

12.06.2017 09:00:00

11 czerwca po ciężkiej chorobie br.zmarł Mariusz Bondarczuk. To wielka strata dla Przasnysza. Odszedł znany w całym powiecie publicysta, społecznik, regionalista i działacz antykomunistycznej opozycji w PRL.

 Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu (matura 1966) i Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom 1971). Był sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu (1971-74), nauczycielem języka polskiego w szkołach średnich w Warszawie i w Przasnyszu, instruktorem w Centralnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Warszawie oraz w Miejskich Domach Kultury w Przasnyszu i Makowie Mazowieckim (1974-78). Następnie kierował radiowęzłem w zakładzie ZWAR w Przasnyszu (1978-1981) i był korespondentem pisma zakładowego "Wysokie Napięcia".
Redagował i tworzył czasopisma: "Solidarność Przasnyska", "Przasnyska Niezależna", a także "Gazeta Przasnyska".


Był inwigilowany przez SB. 13 grudnia 1981 r. został internowany w Iławie na okres 5 miesięcy.  W 1989 r. należał do pierwszego zespołu regionalnego dodatku "Gazety Wyborcze. Później był  korespondentem ostrołęckiego Radia Oko, współpracował z internetowym Radiem Przasnysz.

Swoje teksty publikował w prasie krajowej, regionalnej, m. in.  w "Tygodniku Ciechanowskim" i "Ostrołęckim" oraz  zagranicznej ("Nowy Dziennik" w  Nowym Jorku, "Nowiny-Kurier" w  Izraelu).

Do samego końca poruszał ważne tematy historyczne i społeczne o których pisał na swoim profilu na FB.
red.

autor: red.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Dzieciaki rządzą!

    Pod takim hasłem odbyła się 4 czerwca impreza na estradzie w parku miejskim w Mławie.. Zobacz galerie...

  • Pieśń dla matki

    Miejski Dom Kultury w Mławie przygotował specjalny program artystyczny na Dzień Matki. Zobacz galerie...

  • Rycerze od św. Floriana w Wieczfni K.

    Obchody Dni Strażaka rozpoczęła msza św. w koście parafialnym, odprawiona przez ks. prob. Sławomira Krasińskiego. Zobacz galerie...