Gazeta Mławska

Czwartek, 21 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl

W mławskiej bibliotece: Uwolnij książkę!

18.05.2017 13:00:00

Od wielu lat z regałów, ustawionych na holu siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie, można za darmo brać książki. Dostarczają je ci, którzy uważają, że są one im już niepotrzebne. Ta wymiana odbywa się pod hasłem „Uwolnij książkę!”. Dzięki temu mnóstwo egzemplarzy nie trafiło do koszy na śmieci.

 
Co znajdujemy na regałach? Przede wszystkim mnóstwo klasyki polskiej i obcej: od Kochanowskiego i Reja, przez Słowackiego,  Sienkiewicza  i Żeromskiego, do Arystofanesa czy Wiktora Hugo. Ostatnio ktoś zostawił  m.in. cztery tomy dzieł Adama Mickiewicza.
Ważny „dział” stanowi literatura dla najmłodszych. - Ot, babcia kupowała lektury dla swoich dzieci.  Gdy one podrosły, nie pozbywała się  książek, tylko złożyła  w pudle z myślą o swoich wnukach. Wnuki jednak mówią: „Dzisiaj książki są ładne, kolorowe, nie takie szare jak dawnej”.  Babci  szkoda wyrzucić zawartość tego pudła do śmietnika, rzecz przynosi do nas, licząc, że utwory Kornela Makuszyńskiego  czy Jana Brzechwy znajdą amatorów – opowiada dyrektor mławskiej biblioteki  Maria Świtoń.

KJ

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz