Gazeta Mławska

Poniedziałek, 24 lutego 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Lewiczyn: Życie bez prądu

03.01.2017 08:03:20

Sprawa Reginy Danowskiej, mieszkanki Lewiczyna w gminie Lipowiec, jest z tych, o których mówi się… trudna. Kobieta od kilku lat mieszka w domu pozbawionym prądu. Jakby tego było mało, musi się poruszać o kulach ze względu na niesprawną nogę.

Od 1996 roku mieszkała w lokalu socjalnym znajdującym się w budynku po byłej szkole podstawowej w Lewiczynie, w którym, za zgodą władz gminy, dokonała remontów ułatwiających codzienne życie. Zmodernizowała ogrzewanie, kupiła piec c.o. i wymieniła kaloryfery. Oprócz tego urządziła łazienkę. Uzyskała w związku tym zapewnienie, że w przypadku rezygnacji z lokalu gmina zwróci jej poniesione koszty.
Spadek, który…
Życie podyktowało jednak inny scenariusz, który do dzisiaj utrudnia Reginie Danowskiej wyjście na prostą. W 2006 roku w masie spadkowej po rodzicach została współwłaścicielką połowy udziałów posesji składającej się z domu, budynku gospodarczego i prawie 30-arowej działki w Lewiczynie.
- To spowodowało, że pojawiły się problemy w moim życiu, z którymi do dzisiaj ciężko mi się uporać. Niemal natychmiast wyrzucono mnie z lokalu, w którym mieszkałam tyle lat – mówi pani Regina.

Cały artykuł w papierowym wydaniu TGM z 3 stycznia

autor: WD

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS