Gazeta Mławska

Czwartek, 23 listopada 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. ua
fot. ua

Nagłe odwołanie proboszcza

27.06.2016 14:43:38

Mieszkańcy ze Szreńska nie kryli zaskoczenia, gdy w piątek, 24 czerwca, miejscowość obiegła wiadomość, że proboszcz ks. Piotr Brzezik został odwołany ze sprawowanej funkcji. Co więcej, bez pożegnania z parafianami wyprowadził się już z plebanii i wyjechał.

- To bardzo dziwne, jeszcze tydzień temu planowana była uroczysta msza z okazji imienin księdza Piotra, a tu nagle taka wiadomość – mówi nam jeden z mieszkańców.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TGM z 28 czerwca

autor: ua

Komentarze Internautów (29)dodaj komentarz

  • parafian, 2016-06-27 17:40:28
    !
    w końcu przestanie okradać parafian, oby teraz przyszedł lepszy proboszcz Może w końcu dojdzie do sprawiedliwości i cała nieuczciwość tego księdza ujrzy światło dzienne.
  • parafianka, 2016-06-27 17:54:38
    zlodziej
    Od samego początku ksiądz był nastawiony tylko na pieniądze, wszystko w parafii Szreńsk ma swój cennik: chrzest, ślub, pogrzeb, nawet kolęda!!!!szkoda że ludzie w parafii przyzwyczajeni do hojnego obdarowywania księży którzy ich kosztem bogacą się, tak było, tak jest i oby już tak nie było
  • Parafianin, 2016-06-27 19:29:21
    Kasa
    Meble zabrane kasa z konta parafialnego wyczyszczona. Wszystko dobrze sobie ukartował. Nie na darmo ludzi mamił pseudo remontami. Zresztą kasa za remonty i tak teafiała w rodzinne ręce.
  • XYZ, 2016-06-27 22:40:11
    ***
    Najwidoczniej ktoś "życzliwy" zajął się tą sprawą...
  • bnm, 2016-06-28 12:50:40
    troche obiektywizmu
    Zastanawiam sie, dlaczego tak łatwo przychodzi pisanie oczerniajacych komentarzy bez poparcia ich zadnymi dowodami. Jest to naprawde przykre.
  • Odwołanie proboszcza
    Żeby kogoś nazywać złodziejem to trzeba mieć nieskazitelnie czyste ręce. Nikogo nie okradł a ci co nie dali ani grosza lub nie bywali w kościele mają najwięcej do powiedzenia. Trzeba się interesować co się dzieje i odwiedzać kościół, aby coś zobaczyć. Jesteśmy wierzący a jak łatwo niektórym przychodzą osądy innych. Spójrz najpierw na siebie!!!!!
  • Katarzyna Andrzejewska, 2016-06-28 15:10:48
    Proboszcz
    Nie sądź a nie będziesz sądzony. Aby nazwać kogoś złodziejem trzeba mieć nieskazitelnie czyste ręce. Na co szły pieniądze to można zobaczyć wtedy kiedy się w kościele bywa a rozliczać to mogą ci co dają. Jesteśmy wierzący a jak łatwo nam przychodzą osądy. Parafianka bywająca w kościele
  • bywający w kościele, 2016-06-28 21:04:58
    dotyczy księdza
    kto tak łatwo osądza,osądza ten kto sam jest złodziejem i wie jak to się robi.Odszedł dobry gospodarz i wspaniały człowiek.Tyle inwestycji ile powstało za księdza Piotra i nigdy nie powstało w naszym kościele. Ci co tak piszą to mają usta pełne nienawiści, niedługo uduszą się tym jadem, sami siebie znienawidzą.
  • parafianka, 2016-06-28 21:23:43
    odwołanie księdza
    Kiedy kogoś nazywa się złodziejem to trzeba samemu nim byc,normalny człowiek uczciwy nie napisze takich obelg. Ksiądz Piotr był dobrym gospodarzem i wspaniałym człowiekiem.Tyle inwestycji ile powstało za księdza Piotra w naszym kościele nie powstało nigdy. Kościół tętnił życiem. Ci którzy tak piszą mają usta pełne nienawiści, którą sami się udławią. Znienawidzą niedługo sami siebie.
  • parafianka, 2016-06-29 12:12:06
    XYZX
    bronicie ks Piotra ze taki dobry i wogole ah eh to niech ktos wytlumaczy dlaczego uciekł w nocy i zabrał meble z plebani bo z tego co mi wiadomo to był wziety na to kredyt ktory parafianie mieli spłacac i pytam jakik prawem?zeby jeszcze nie było tak ze parafia bedzie ogromnie zadłurzona
  • parafianka, 2016-06-29 12:35:32
    Proboszcz
    Szkoda takich gospodarzy, że tak szybko odchodzą . Odszedł wspaniały człowiek, który dużo zrobił w naszym kościele. Powinniśmy być wdzięczni, a nie krytykować. Oby podobni gospodarze byli w naszej parafii. Parafianka
  • Parafianka...., 2016-06-29 13:29:21
    "Parafianie"
    Ludzie zastanówcie się przez chwilę za nim cokolwiek napiszecie! Jak łatwo przychodzi wam ocenianie i obrażanie drugiego człowieka!!!To wstyd dla parafii czytając takie komentarze! Pamiętaj "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem". Ksiądz Piotr bardzo wiele dobrego zrobił dla naszej parafii i za to jesteśmy mu wdzięczni, za to że był dobrym gospodarzem. Mam nadzieję, że drogi ksiedza Piotra i naszej parafii jeszcze kiedyś się zejdą.
  • parafianin, 2016-06-29 18:09:58
    odwołany
    żeby nie było lakonicznego wytłumaczenia odejścia proboszcza przez dziekana , nie byłoby tyle jadu i teorii powodów takiej decyzji. mam nadzieję że Piotr zamieści gdzieś powód i uciszy plotki. Piotr trzymaj się
  • realista, 2016-06-29 20:01:45
    ludzie!
    Otwórzcie oczy i zrozumcie, że to iż ktoś nosi sutannę wcale nie oznacza, że jest uczciwym człowiekiem! Mam tylko nadzieję, że ksiądz Piotr pożegna parafian tak jak na to zasłużyli i rozliczy się z nimi.
  • XY, 2016-06-29 20:10:25
    xxx
    Najbardziej krytykują ci,którzy z kościołem mieli mało wspólnego.Ci którzy na kościół nie dali ani złotówki to teraz ich boli pusta kasa parafialna.Każdy niech zrobi swój rachunek sumienia!!Przyjdzie drugi ksiądz to nie wiadomo jaki będzie.A tak wogóle to niech każdy spojrzy sam na siebie,nie my jesteśmy od sądzenia!!
  • sprawiedliwy, 2016-06-29 20:16:02
    Do biskupa
    Biskup powinien powiedzieć prawdę o zaginięciu proboszcza, dla dobra kościoła, a co to za przyczyna osobista- chory ? ??? niech da przykład jak postępować,
  • Parafianka, 2016-06-29 21:34:39
    proboszcz
    "Nie sądź, abyś nie był sądzony". Był to wspaniały człowiek który dużo zrobił dla naszej parafii.Jak można kogoś osądzać i pomawiać. Wstydźcie się . To nie ładnie.
  • A, 2016-06-29 21:47:05
    Molestowanie
    Zachęcam do zapoznania sie z komunikatem z kurii - ksiądz przyznał sie do niemoralnego czynu z dzieckiem. To nie jest ocenianie - to są suche fakty. Nadal będziecie go bronić?
  • Małgorzata, 2016-06-29 22:22:53
    Ksiądz ? Czy aby na pewno?
    Szreńsk jest moją rodzinną parafią. Nie mieszkam tam jednak już od kilku lat. Czuję wewnętrzne rozbicie czytając te komentarze. Ten człowiek wytworzył sobie sektę. Tak, nie bójmy się tego słowa. Domowy Kościół? Jakoś nie widzę, aby był tworzony przez odpowiednie osoby. Siedzenie w pierwszej ławce nie czyni Was świętymi. Wcześniejszy ksiądz również robił remonty i dbał o Kościół, ale bez krzyku i wrzawy. Komentarze sa żałosne. Odpowiedzcie sobie na pytanie, co byście zrobili gdyby trafiło na wasze dziecko? Macie swojego wspaniałego kapłana...
  • Szreńsk, 2016-06-30 07:28:42
    Abcd
    Tak właśnie wszyscy w koło zachwycali sie co nasz proboszcz nie zrobił i jaki on wspaniały!A tu proszę taka wpadka.Ciekawe czy było to tylko jedno dziecko oby tak.Od początku kadencji tego księdza była to wiara za.pieniądze i dla ludzi bogatych z którymi ów proboszcz tylko przebywał.Domowe kościły itp.Masakra.
  • niewierzaca, 2016-06-30 14:27:45
    spotkania
    A mi jest go szkoda Piotruś trzymaj się
  • a, 2016-06-30 19:43:54
    Nagłe odwołanie proboszcza
    To tragedia zarówno ofiary jak i sprawcy. Obu stronom potrzebna jest teraz pomoc fachowców. Jazgot na forach, w gazetach czy w telewizji nie służy ani jednej stronie ani drugiej. Skrzywdzonemu dziecku życzę siły i miłości najbliższych, a księdzu Piotrowi miłosierdzia Boga i ludzi.
  • Parafianka, 2016-06-30 20:10:38
    Złe uczynki
    To,co domyślamy się, że zrobił proboszcz naszej parafii jest złe. Nie znamy modus operandi jego uczynku, domyślamy się, piszemy scenariusze. Potępiamy takie zachowanie całym sercem, ale pamiętajmy,że również jego Pan Bóg kocha, a kim my jesteśmy, żeby Boga w osądach zastępować. Bądźmy sprawiedliwi, dla parafii zrobił bardzo dużo. Musi być proboszcz i taki i siaki, bo i ludzie są tu różni. Zobaczmy jaką chojna jest nasza parafia skoro tyle udało mu się w niej zrobić. Ludzie ci sami, datki podobne, a jednak tak wiele zrobić można. Gdzie więc są nasze pieniądze z poprzednich wielu lat gospodarowania? Czy do końca swojej kadencji by się "wypalił" dziś nie wiadomo.
  • Kasia, 2016-07-01 14:01:18
    l
    Nie osądzajcie innych , trzeba pilnować siebie!!!!
  • BOGU, 2016-07-03 18:16:31
    Nagłe odwołanie proboszcza
    "Trafiła kosa na kamień" ślizgał się przez wiele lat zawsze zdążył zwiać spod gilotyny, a tu nagle plum i po imprezie.Szacun dla rodziców dziecka ,że mają odwagę walczyć o prawdę i godność swojego dziecka. Powinni powiedzieć w mediach jak naprawdę było i uciąć wszelkie spekulacje.
  • Zainteresowany, 2016-07-03 23:05:13
    odwołanie proboszcza
    Czy to znaczy, że podobne sytuacje zdarzały się już częściej? Czy ktoś wie coś więcej o tej sprawie? ??
  • Człowiek, 2016-07-04 21:12:59
    ...
    Sama nie wiem co o tym myśleć... Z jednej strony to dobry ksiądz ostatnio widziałam go przy wystawieniu ocen, a gdy zaczęło się zakończenie roku szkolnego go nie było. Jeśli chodzi o molestowanie zgodzę się z tym. Sama jestem uczennicą i wiem co robi. Niestety ,,łapie za d...'' dziewczyny... Dzięki Bogu (?)już go nie ma w szkole. Powiem po prostu: Bóg zapłać...
  • AZIL, 2016-07-07 10:05:23
    Ucieczka
    Czytając komentarze mam wrażenie, że dla niektórych osób ta sprawa jest traumą, z którą nie mogą sobie poradzić. Szanowni obrońcy cytujący Pismo Św. - Nie oceniać czynu pedofilskiego? Współczuć oprawcy? Dobry gospodarz? - 6 lat w seminarium kształcił się człowiek, który na pewno miał psychologię- wykorzystał całą rodzinę i złamał życiorys dziecku. Sutanny nigdy nie powinien już na oczy zobaczyć, a z wiarą nie ma to nic wspólnego. Dobry człowiek? O tych co gorszą dzieci też jest wspomniane w Piśmie, tam nie ma nic o współczuciu. Pozdrawiam katolików, którzy zapomnieli o moralności i odpowiedzialności.
  • L, 2016-07-10 23:52:25
    ksiądz Jan Żołtowski
    WSPANIAŁY CZŁOWIEK bardzo wyważony kapłan gospodarny i dbały i bardzo sympatyczny Nasza parafia Daniszewo jest bardzo zawiedziona decyzją Biskupa żal oddać takiego Proboszcza wasze dzieci są napewno bezpieczne