Gazeta Mławska

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
fot. UA
fot. UA

Kurnikarze walczą z gminą: Batalia o znak drogowy

19.05.2016 07:50:38

Inwestorka, która buduje w Kosinach Kapicznych (gmina Wiśniewo) 24 kurniki, usunęła z drogi gminnej prowadzącej do jej działki znak zakazujący ruchu ciężarówek o masie powyżej 16 ton.

Fakturę za jego demontaż, opiewającą na prawie 800 zł, wysłała do Urzędu Gminy w Wiśniewie. – Znak został usunięty bezprawnie, sprawę zgłosiliśmy policji – informuje wójt Zbigniew Kleniewski.


Ferma jest w trakcie budowy, stoi na niej już siedem kurników. Działka, na której powstaje, jest oddalona od trasy krajowej nr 7 o kilkaset metrów. Można do niej dojechać z dwóch stron – jadąc naokoło drogą powiatową od strony Wyszyn Kościelnych lub wystarczy zjechać z „siódemki” i przejechać niewielki odcinek drogą gruntową, która należy do gminy, ale nie ma statusu drogi publicznej. Jeszcze niedawno stał na niej znak z ograniczeniem tonażu.

Wójt gminy nie zgadza się na użytkowanie tej żwirówki przez hodowców drobiu. Co więcej, od początku był przeciwny budowie fermy w Kosinach, uważając, że jest zlokalizowana zbyt blisko budynków mieszkalnych (do najbliższych domów jest ok. 700 metrów) i będzie uciążliwa dla mieszkańców okolicznych wsi.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TGM

autor: UA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS