Gazeta Mławska

Poniedziałek, 27 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Wójt dał ślub w świątyni Świadków Jehowy

21.11.2013 12:30:00

Wójt gminy Iłowo – Osada Jan Przyborski udzielił ślubu państwu młodym: Marcie i Marcinowi w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Mławce.

 

- Przyszło do mnie dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi i poprosili o udzielenie ślubu cywilnego poza Urzędem Gminy. Prawo na to zezwala, ale muszą zajść szczególne okoliczności – mówi wójt Jan Przyborski, który, piastując swój urząd już szóstą kadencję, osobiście „zawiązał 17 małżeństw, w tym pięć jednego dnia”.

Państwo młodzi motywowali swoją prośbę faktem, że troje członków ich rodzin jeździ na wózkach inwalidzkich i trudno będzie ich wnieźć po wąskich i stromych schodach do Sali Ślubów iłowskiego Urzędu Gminy, która znajduje się na pierwszym piętrze. Ten argument przekonał gospodarza gminy, pozostała sprawa miejsca. - Ustawodawca precyzuje, że ślub poza siedzibą UG może się odbyć w miejscu godnym, nie uwłaczającym powadze urzędu. Za takie miejsce uważam świątynie wszystkich wyznań – mówi wójt.

W obecności ponad 200 osób z całej Polski (panna młoda pochodzi z Rybnika, pan młody spod Mławy) wójt związał Martę i Marcina węzłem małżeńskim. Państwo młodzi wymienili obrączki i pocałunki.

autor: w.h.

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • romeczek 28, 2013-11-28 21:29:50
  slub
  Bravo pan burmisrz .Dobry kierunek .
 • Planujący ślub, 2013-12-06 23:07:40
  Godło
  Mam pytanie czy obyło się bez godła państwowego.?
 • Planujący ślub, 2013-12-10 14:01:45
  Godło
  Obyło się bez godła? Słyszałem ze jest taki wymóg prawny i ze SJ się nie zgadzają na godło na swoich salach...